۱۳۸۹ شهریور ۱۸, پنجشنبه

اسکلت عظیم الجثه انسان (قوم عاد) جایی کشف شده؟؟ +عکس

تصويري: آيا تصاوير کشف اسکلت انسان در اندازه خارق العاده را نشان مي‌دهند؟ آيا تصاوير ادعايي از اسکلت قوم عاد هستند؟

 • بر خلاف ادعاي شايعه: اين تصاوير کاملا جعلي هستند و به وسيله کامپيوتر ساخته شده‌اند.
  تعدادي از اين تصاوير از سايت Worth1000 برداشته شده‌اند که مسابقاتي را در زمينه دستکاري عکس (فتوشاپ و مشابه آن) برگزار مي‌کند. تصوير ديگري با دستکاري عکسي از محل اکتشاف استخوان هاي دايناسورها و افزودن اسکلت انسان به دست آمده است و ... (شرح مفصل و لينک به مراجع را در ادامه خواهيد خواند)
  موسسه National Geography درباره برخي از اين تصاوير: 1، 2، 3 و اين مطلب

  اما علت ارتباط يافتن اين تصاوير جعلي با ماجراي قرآني قوم عاد براي يک کلاغ نامشخص است. در هر صورت استفاده از تصاوير و مطالب جعلي و ربط دادن آن به قرآن فقط موجب ضربه به دين است. (مرتبط با شايعه در سايت حوزه‌نت)

شرح مفصل

1
2
3
4
5
6
7
1 تا 4: تصاوير برداشته شده از سايت مسابقات فتوشاپ Worth1000 (لينک تصاوير در اين سايت: 1، 2، 3 و 4)
5: اين تصوير از دستکاري تصويري از محل اکتشاف استخوان دايناسور بدست آمده است. (تصوير قبل از دستکاري را مقايسه کنيد)
6: جمجمه موجود در اين تصوير کپي جمجمه تصوير 5 است. (نسخه بزرگتر دو تصوير را مقايسه کنيد: 5 و 6)
7: سايه‌هاي اسکلت در اين تصوير کمابيش به سمت دوربين يا پايين هستند، در حاليکه سايه مرد به سمت چپ افتاده است. (دقت کنيد)

از جرايد:

خوشبختانه تا لحظه انتشار، يک کلاغ اين شايعه را در هيچ يک از خبرگزاري‌هاي داخلي نيافته است.

نمونه شايعه:کشف اسکلت انساني در اندازه خارق العاده... اخيرا در يکي از مناطق جنوب شرقي عربي (عربستان) کاوشگران گاز بقاياي اسکلت انساني را در اندازه خارق العاده پيدا کردند. کشف مذکور را گروه کاوشگر آرامکو انجام داده است. در قرآن کريم خداوند مي فرمايد مردم خارق العاده ايي را خلق کرده که تا به حال مانند آن را خلق نکرده است. اين مردم (قوم) نام عاد ناميده مي شدند که براي آنها پيامبري به نام هود فرستاده شد. آنها خيلي بلند، بزرگ وخيلي نيرومند بودند. چنان بودند که مي توانستند بازو هايشان اطراف يک تنه درخت بگذارند وآن را از ريشه بکنند. تعدادي از اين مردم قدرت خود را عليه خداوند و پيامبر او صرف کردند و خداوند همه آنها را که پا را (از فرمان خدا) فراتر نهاده بودند، گرد آورد. در نتيجه (به دليل نافرماني،‌ خداوند) آنها را نابود ساخت. اين بقايا در عربستان سعودي متعلق هستند به (قوم عاد) ارتش سعودي منطقه را تحت حفاظت دارد و هيچکس بجز کارکنان آرامکو حق ندارد وارد آن شود. اين مکان به شکل مخفي و پنهان حفاظت و نگهداري مي شود اما يک هليکوپتر نظامي ارتش سعودي تعدادي عکس هوايي از منطقه گرفته است که يکي از عکس ها از طريق اينترنت به بيرون نشت (منتشر) شده.
در پي حفاري هايي که در يک صحرا در عربستان براي گاز انجام شد يک اسکلت عظيم انسان پيدا شد. گفته ميشود که همانگونه که در قران آمده خداوند انسانهايي با اندازه غير متعارف خلق کرده است.علما متعقدند که اين اسکلت از قوم عاد بجا مانده است .نيروهاي انتظامي اجازه ورود به هيچکس بجز پرسنل شرکت آرامکو که در اثر حفاري انها اين اسکلت نمايان شده را نميدهند.اما هليکوپترهاي نظامي از اين اسکلت چندين عکس گرفته اند که در شبکه اينترنت قرار داده اند. به لينک زير رفته و اندازه اسکلت را با انسانهاي اطراف ان مقايسه کنيد.
Giant Human Recent gas exploration activity in the south east region of the Arabian desert uncovered a skeletal remains of a human of phenomenal size. This region of the Arabian Desert is called the Empty Quarter , or in Arabic, 'Rab-Ul-Khalee'. The discovery was made by the Aramco Exploration team. As Allah states in the Quran that He had created people of phenomenal size the like of which He has not created since. These were the people of Aad where Prophet HUD was sent. They were very tall, big, and very powerful, such that they could put their arms around a tree trunk and uproot it. Later these people, who were given all the power, turned against Allah and the Prophet and transgressed beyond all boundaries set by Allah. As a result they were destroyed. Ulema's of Saudi Arabia believe these to be the remains of the people of Aad. Saudi Military has secured the whole area and no one is allowed to enter except the ARAMCO personnel. See the attachment and note the size of the two men standing in the picture in comparison to the size of the skeleton.

منابع:

 1. تصاوير سايت Worth1000: ‏1، 2، 3 و 4 (انگليسي)
 2. موسسه National Geography درباره اين تصاوير: 1، 2، 3 و اين مطلب (انگليسي)
 3. اولين مطلب در مورد اين شايعه از سايت Urban Legends (انگليسي)
 4. دومين مطلب در مورد اين شايعه از سايت Urban Legends (انگليسي)
 5. مطلب در مورد اين شايعه از سايت Hoax-Slayer (انگليسي)
 6. مطلب در مورد اين شايعه از سايت Snopes (انگليسي)
 7. مرتبط با شايعه در سايت حوزه‌نت (فارسي)
کلمات کليدي: استخوان، اسکلت، جمجمه، عظيم الجثه، غول پيکر، خارق العاده، بسيار بزرگ، انسان، آدم، قرآن، قوم عاد، قوم هود، پيامبر، عربستان، هند، يونان, Skeleton, Human, Giant, Quran, Prophet Hud, Aad, Grease, India, Saudi Arabia.

۱۶ نظر:

 1. خیلی عالی بود

  پاسخحذف
 2. سلام. ما باید چی رو باور کنیم؟ پس اعتمادی به اینترتم نباید باشه. من چند وقت پیش درباره کوه پردیس خوندم و باورم شد.واقعا اینجوری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخحذف
 3. سلام. حق با شماست، اعتماد کار مشکلی است.
  اما شما چگونه در زندگی به حرفی اعتماد می‌کنید؟ با دقت در سند و مدرک، در منشاء حرف، انگیزه پشت آن، در حرفی که افراد معتمد و خبره می‌گویند، و مهمتر از همه عقل سلیم.
  هدف یک کلاغ هم ترویج تفکر قبل از باور است.

  پاسخحذف
 4. سلام علیکم دوستان.عکس ها واقعی هستند چون دو مدرک نشان میده.
  مدرک اول:قرآن،قرآن باسوره های مبارک خود میفرمایند که چنین انسان هایی بودند از قوم عاد.
  مدرک دوم:این عکس ها به زور و سخت دربسیاری از سایت هاو لینک ها درز پیدا کرده.بعد از منتشر شدن این عکسها اوباما گفته که این عکس هافقط شوخیه فتوشاپیه.
  معلومه که این ها اگه بزارند واقعیت معلوم شه دیگه هیچکس طرفدار شون نخواهند بود.
  این جسد ها از خاک عربستان به خاک آمریکا انتقال پیدا میکنه ودرموزه ای نگهداری میشن حدودا این عکس ها وجسد ها برای۵ سال پیش میباشد.
  ممنون

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. واقعیت اینه ادم حسابی این که قران و پیامبر همش یک چیز عادی هست و دروغ و نه از طرف خدا واگر این واقعیت رو تو یا شماها بفهمید حکومت باید کاسه گدایی دستش بگیره برا همین باید گول بخوری و هیپنوتیزم باشی و در خواب که دیگران استفادشو ببرند از خواب تو و سواری بگیرند

   حذف
 5. از کجا دروغ پردازی و تشکیک می کنی خداوند در قرآن درمورد این قوم فرموده اندو این هم از اعجاز قرآن می باشد که به مرور زمان روشن شده است تو خودت هم شاید تو جبهه آمریکاییها باشی و نخواهی که اعجاز قرآن به گوش مردم جهان برسد .

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. سلام دوست گرامی

   یا أَهْلَ الْکِتَابِ لاَ تَغْلُواْ فِی دِینِکُمْ وَلاَ تَقُولُواْ عَلَی اللّهِ إِلاَّ الْحَقِّ ... نساء/171؛ ای اهل کتاب در دین خود غلو مکنید و درباره خدا جز [سخن] درست مگویید ...

   لطفا به این نکته توجه کنید که *بحث حقیقت تصاویر از حقیقت وجود قوم عاد جدا است* :
   عده‌ای به دلیل نامشخص چنین تصاویری را جعل و به قرآن و قوم عاد چسبانده‌اند. بنابراین دروغ بودن و جعلی بودن این تصاویر نباید برای شما این شبهه را به وجود بیاورد که خدای ناکرده قرآن صحیح نیست.
   برعکس، اگر ما بخواهیم چنین دروغی را تکذیب نکنیم و تکذیب آن را جبهه آمریکاییها و ... بخوانیم، باعث می‌شود مردم بعد از فهمیدن واقعیت دروغ بودن تصاویر نعوذبالله به قرآن نیز شک کنند...

   «در هر صورت استفاده از تصاوير و مطالب جعلي و ربط دادن آن به قرآن فقط موجب ضربه به دين است.»

   حداقل لطف می‌کردید و قبل از زدن تهمت، به سایت «حوزه» که لینک آن در متن وجود دارد مراجعه می‌کردید تا تاثیر انکار نکردن این دروغ‌ها را از زبان متخصص بخوانید:
   http://www.hawzah.net/fa/Magazine/View/5997/6005/62620

   حذف
 6. بیخیال بابا،هر اتفاقی می افته به آمریکا وصل میکنین، مگه تا الان چیزایی که قرآن گفته به واقعیت تبدیل نشده؟چرا دوباره دنبال اثباتشیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  قرآن نیازی به اثبات نداره،بیشترین ضربه به قرآن توسط خود شمایی زده میشه که دنبال وصل کردن تصاویر به قرآنید، خواهشا وقتی تخصصی تو زمینه آیات مقدس قرآن ندارید فقط به گفته هاش عمل کنید،چیزی که خودش اثبات میکنه نیازی به اثبات نداره

  پاسخحذف
 7. قوم عاد به بلندی درخت کاج بودند ..................کافران باور ندارن و قرآن را دروغ می پندارند.........جهنم من که باور دارم خدایا شکرت

  پاسخحذف
 8. واقعا متاسفم براى آدمايى عين شما که تحقیق نمييکنن فقط ميگن که فتوشاپه شما يعنى قرآن نخونديد خيلى از اين اتفاقات به قرآن مربوط ميشه

  پاسخحذف
 9. مدرک داری که اینان دروغ اند مدرک دارم که اینا راستند مدرک منم قرآن
  در ضمن در سال 2003 تا 2008 اکتشافاتی در چند جا اتفاق افتاده که دنبال اینجور اسکلت ها بودن که در عربستان و مصر پیدا کردن و چون اکثر این کسانی که دنبال اینان بودن مسلمان نبودن و بعدا از این که در قرآن به وجود اینان که ذکر شده دست چیدا کردند دست به انکار این اکتشافات زدن چون نمی خواستن قرآن در دنیا مطرح بشه

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. افرادی که این مزخرفها را قبول میکنند دیوانه محضن و مغزشون کپک زده. خاک تو سرتون

   حذف
 10. من مطمئنم که شما فقط کپی پیست کردین می تونین برین مقاله های hugehuman یا human سرچ کنید و بخونیدgiant

  پاسخحذف
 11. برای کسی که آشنایی کمی با علم داشته باشه خرافات بودن این مطالب خیلی راحت مشخص میشه. در بین فسیل های حدود 16 گونه انسانی که تا بحال شناسایی شدن هیچکدوم متوسط قدشون بیشتر از 2 متر نبوده.

  پاسخحذف
 12. یا محمد
  تو قرآن بهش اشاره شده.. آیه ای هست که: الانسان اندر قرآنِ کیرَم تو و بِشاش تو الخوار اسلام

  پاسخحذف
 13. نظر خود را وارد کنید... تمامش راست است کسایی که قبول ندارند اصلا از خود آگاهی و مطالعه ندارند و متاسفانه دروغ می پندارند وای بر حال شان افسوس که این قسم مسلمانان هم پیدا می شود.

  پاسخحذف